Uzman Görüşü: Yeni Yılın İlk Ayında Şans Getirecek 4 Altcoin!

Aralık 2023’ün son haftalarında altcoin’ler bir nefes aldıktan sonra, Bitcoin dışındaki kripto paralar 2024’e yenilenmiş bir iyimserlikle girdi. Analistlerin tahminlerini de dikkat alan kripto uzmanı Ana Zirojevic’e göre, şu anda yeni yılın başlangıcı için bazıları diğerlerinden daha fazla potansiyele sahip. Bu doğrultuda uzman, yatırımcıları için fırsatların kapısını açacak 4 altcoin paylaşıyor. Uzman, özellikle 1 doların altında fiyata sahip tokenleri dikkat alıyor.

Altcoin’ler hala yatırım için iyi bir fırsat!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasalarında heyecan geri dönüyor. Popüler kripto analisti ve traderı Michaël van de Poppe, altcoin projelerinin hala yatırım yapmak için iyi bir fırsat sunduğunu söylüyor.

İlk sırdaki altcoin: Cardano (ADA)

Özellikle Cardano (ADA), GitHub platformundaki kayda değer aylık geliştirme faaliyetleriyle tüm kripto ekipleri arasında en üst sıradaki yerini geri alıyor. Cardano, 2023’te yaklaşık 10.000 akıllı sözleşme ekledi. Bunun yanı sıra ilgili ekosistemi genişletme çabalarının arttığını gösterdi.

26 Aralık’a kadar aylık GitHub etkinliğine göre ilk 10 kripto. Kaynak: Santiment

Bu arada Cardano, son verilere göre, gün içinde %0,75’lik artışla 0,6056 dolardan el değiştiriyordu. Ancak ADA, geçtiğimiz hafta boyunca %1,4’lük negatif bir fiyat değişimi yaşadı. Bununla birlikte token, aylık grafiğinde %58,68’lik bir ilerleme kaydetti.

ADA 30 günlük fiyat grafiği.

İkinci sırada XRP (XRP) geliyor

Aynı zamanda XRP (XRP), Cardano (ADA) ile 1 dolara doğru “başa baş” bir yarış içinde. Egrag Crypto’nun Süper Lepistes göstergesine göre tarih tekerrür ederse bu yarışı kazanması mümkün. Bu gösterge altcoin için 3,7 dolarlık olağanüstü bir fiyatı işaret ediyor.

XRP fiyat hareketi analizi ve tahmini. Kaynak: Egrag Crypto

Şu anda XRP tokenı 0,62 dolardan değiştiriyor. Bu da son 24 saatte %0,09 oranında gerilemeye işaret ediyor. Ancak XRP, önceki hafta %0,79’luk kazanç elde etti. Bunun yanında son bir ayda %2,11’lik ilerleme kaydetti.

XRP 30 günlük fiyat grafiği.

Listeye Algorand (ALGO) ile devam ediyoruz

Merkezi olmayan kripto işlemleri platformu Algorand (ALGO), TravelX ve Viva Aerobus’un uçak biletlerini dijital varlıklara dönüştürmek için ortak projesi için tercih edilen Blockchain haline geldi. Bu yüzden altcoin ana akımın dikkatini çekti.

Bu arada, Algorand yazı sırasında 0,224 dolardan işlem görüyordu. Bu da gün içinde %0,87’lik bir büyümeye işaret ediyor. Ayrıca ALGO, önceki hafta boyunca %6,81’lik bir düşüş gördü. Bununla birlikte token, geçtiğimiz ay boyunca %67,39’luk bir kazanç elde etti.

Algorand 30 günlük fiyat grafiği.

Son sıradaki altcoin: Polygon (MATIC)

Polygon (MATIC) şimdilik 1 doların altında kategorisine girse de, son zamanlarda kısa süreliğine 1 dolar bölgesini geçmeyi başardı. Michaël van de Poppe’nin gözlemlerine göre MATIC, ivme kazanmaya başladı. Bu yüzden, orada uzun süre kalmayacak. Muhtemelen MATIC 1,30 dolara doğru yoluna devam edecek.

MATIC fiyat hareketi analizi ve tahmini. Kaynak: Michaël van de Poppe

Yazı sırasında MATIC 0,982 dolardan işlem görüyordu. Bu da son 24 saatte %2,22’lik bir artışa işaret ediyor. Ayrıca, son verilere göre altcoin, önceki yedi günde %12,28’lik bir artış gördü. Dahası, geçtiğimiz ay %25,77’lik bir ilerleme kaydetti.

Polygon 30 günlük fiyat grafiği.

Genel olarak, bu dört altcoin, kripto para dünyasında güçlü temellere sahip. Bunu sürdürmeleri koşuluyla, 2024’ün başında iyi bir satın almayı temsil ediyorlar. Ancak, bunlardan herhangi birine yatırım yapmadan önce kişinin kendi araştırmasını yapması ve bireysel risk toleransını tartması önemli.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ve analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir