MB Başkanı Erkan, kendisi ve ailesi hakkındaki iddialara cevap verdi: Kasıtlı ve gerçeklerle bağdaşmayan haberler dolaşıma sokuldu

T24 Haber Merkezi

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, Merkez Bankası çalışanı Büşra Bozkurt‘un Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan tarafından işten çıkarıldığı, TCMB Sosyal Tesisi’nin Erkan’ın talimatıyla kapatıldığı, tesis çalışanlarının ise Başkan ve ailesi emrine tahsis edildiği ve İzmir Özdere’deki kampın depremden sonra personele kapatılarak sadece ailesi ve kendisinin kullanımına açıldığı iddialarına cevap verdi. İddiaların asılsız olduğunu belirten Erkan, “Güven bozucu, kasıtlı ve gerçeklerle bağdaşmayan haberler dolaşıma sokuldu. Sorumlular hakkında gerekli yasal haklarımı kullanacağım” dedi.

TIKLAYIN – Merkez Bankası çalışanı CİMER’e şikâyette bulundu: Hafize Gaye Erkan’ın babası tarafından işten çıkartıldım

TIKLAYIN – İddia: TCMB Sosyal Tesisi Erkan ailesine tahsis edildi

Merkez Bankası (MB) çalışanı Büşra Bozkurt, Başkan Hafize Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan tarafından işten çıkarıldığı iddiasıyla CİMER’e şikâyette bulunmuştu. Bozkurt, Erol Erkan’a bankada oda, koruma ve makam aracı tahsis edildiğini de öne sürmüştü. Erkan, banka ve babası hakkındaki iddialara şu sözlerle cevap verdi:

“Gerekli yasal haklarımı kullanacağım”

“Son günlerde şahsım ve ailemi hedef almak suretiyle, Bankamıza yönelik güven bozucu, kasıtlı ve gerçeklerle bağdaşmayan haberler dolaşıma sokulmuştur.

Amerika Birleşik Devletleri’nde ekonomi ve iş dünyasının önemli isimleriyle gerçekleştirdiğimiz ve son derece verimli geçen görüşmeler sırasında öğrendiğim bu asılsız iddialar karşısında şaşkınlığımı ve üzüntümü kamuoyu ile özellikle paylaşmak isterim.

Şahsımı ve Bankamızı itham eden asılsız haberler asla kabul edilemez niteliktedir. Sorumlular hakkında gerekli yasal haklarımı kullanacağım.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

TIKLAYIN – Merkez Bankası Başkanı Erkan’ın babasının banka çalışanını işten çıkardığı iddiası | CHP’li Demir: Soruşturma başlatılmalı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x