Herkes bunu konuşuyor, Odatv açıklıyor: Saldırgana saldırana da soruşturma… İfadesi ortaya çıktı…

İstanbul’da yapılan Filistin mitinginde Hilafet bayrağı taşıyan kişiye yumruk atan Ege Akersoy’a yumruk atan şahıs hakkında da soruşturma başlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında savcılık, tutuklanan Ege Akersoy’a yumruk atan kişinin tespit edilmesi talimatı verdi. Emniyet, yumruk atan kişiyi tespit ettikten sonra adli işlem uygulayacak.

Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) Galata Köprüsü’nde düzenlediği “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” eylemi sonrası Şişhane’de Hilafet bayrağı taşıyan İsmail Aydemir, yumruklu saldırıya uğradı. Şüpheli Ege Akersoy bölgede görev yapan trafik polisi tarafından yakalandı. Üniversite öğrencisi Akersoy Karaköy Polis Merkezi’ndeki işlemlerinin ardından sevk edildiği hakimlikçe tutuklandı. Akersoy’a saldıran kişi hakkında da soruşturma başlatıldı. Emniyet, yumruk atan kişiyi tespit ettikten sonra adli işlem uygulayacak.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Savcılıktaki ifadesinde babasının emekli binbaşı olduğunu, kendisinin de milliyetçi duygularla yetiştirildiğini belirten E.A, “Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan tarafından ülkemizin kurucu liderinin fotoğrafı mesele edilerek ülkemiz aleyhine uygulama yapılması, geçtiğimiz günlerde yaşanan terör saldırıları sonucunda 12 askerimizin şehit edilmesinden sonra ben de Türk vatandaşından Türk bayrağı taşımasını beklerken karşımdan gelen yeşil, üzeri Arapça yazılı bayrak taşıyan şahsa hitaben, ‘Sen Türk vatandaşı değil misin? Hassas zamanlardayız.’ dedim. Kendisi de bana ‘İstediğimi taşırım’ dedi. Aramızda bir itişme oldu, yakınıma gelince kendimi korumak adına yumruk attım. Olaydan sonra etraftan tanımadığım bir kişi de bana vurdu. Bana vuran kişiden şikayetçiyim.” diye konuştu.

Zeynep Çakır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir