Epstein davası… Cinsel ilişkiye girerken videolarını çekmiş

En küçüğü 14 olmak üzere 18 yaş altındaki onlarca kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmak ve fuhuş ağı oluşturmak suçlamasıyla yargılanan ve gözaltında tutulurken hapishanede ölü bulunan Jeffrey Epstein’in dava dosyaları, olaylara ilişkin detayları ortaya koyuyor.

Bu dosyaların içerisinde 22 yaşından itibaren Epstein’in tarafından istismar edildiğini belirten Sarah Ransome’ın bir ifadesi yer aldı.

Mağdurun notunda eski ABD Başkanı Bill Clinton, Prens Andrew ve iş insani Richard Branson ile ilgili bazı iddialar öne çıktı.


(Sarah Ransome)

Ransome’un el yazısıyla yazılan notta şu ifadelere yer verildi:

“Jeffrey, arkadaşım Bill Clinton, Prens Andrew ve Richard Branson ile cinsel ilişkiye girerken filme alındı. Neyse ki arkadaşım, kayıtlardan bu kişilerin yüzlerinin göründüğü kısımları alabildi. Ancak Epstein, kayıtların hiçbirisinde gözükmüyor. İşte bu kadar akıllıydı.”

Ransome, arkadaşının seks kasetlerini 2008 yılında polise bildirdiğini söyledi.

Arkadaşının Jeffrey Epstein, Bill Clinton, Richard Branson ve Prens Andrew tarafından küçük düşürüldüğünü ifade eden Ransome, polisin hiçbir işlem yapmadığını kaydetti.

Kayıtlara göre avukat Alan Dershowitz ise iddiaları “güvenlikten yoksun olduğunu” öne sürerek reddetti.

EPSTEIN DAVASI

En küçüğü 14 olmak üzere 18 yaş altındaki onlarca kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmak ve fuhuş ağı oluşturmak suçlamasıyla yargılanan Jeffrey Epstein, tutuklu bulunduğu New York Manhattan Metropolitan Merkez Hapishanesi’ndeki hücresinde 10 Ağustos 2019’da ölü bulunmuştu.

Epstein’ın kız arkadaşı Ghislaine Maxwell, bazı zenginler, ünlüler ve devlet görevlileri için reşit olmayan kızların fuhuş tuzağına çekilmesi organizasyonunda Epstein’ın yasa dışı faaliyetlerine yardımcı olduğu iddiasıyla yargılandığı davada suçlu bulunmuştu.

Öte yandan, Epstein’ın mağdurlarından Virginia Giuffre, Prens Andrew’un New York ve Londra’da kendisini 17 yaşındayken taciz ettiğini öne sürerek 2021’de New York’ta dava açmıştı. Giuffre, Prens’in, reşit olmadığını bildiği halde rızası olmadan kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia etmişti.

EPSTEIN DAVA DOSYALARI

Aralarında Prens Andrew, eski ABD Başkanları Bill Clinton ve Donald Trump, eski İsrail Başbakanı Ehud Barak, eski ABD Başkan Yardımcısı Al Gore, aktör Kevin Spacey, şarkıcı Michael Jackson, illüzyonist David Copperfield, avukat Alan Dershowitz ve eski New Mexico Valisi Bill Richardson’ın da isimlerinin bulunduğu dava dosyaları, çarşamba gününden itibaren kamuoyunu erişimine açılmaya başladı.

Dosyalarda, Johanna Sjoberg’ün 2001’de Epstein’in Manhattan’daki dairesinde Prens Andrew tarafından taciz edildiğine ilişkin verdiği ifade de ortaya çıktı, Prens Andrew ise taciz iddiasını reddetti.

Dosyalarda, Clinton ve Trump’ın isimlerinin yer almasına rağmen eski başkanlara yönelik herhangi bir suçlama yöneltilmedi.

Sjoberg’ün, Bill Clinton’ı genç kadınlardan hoşlanmakla suçladığı, Epstein’in New Jersey’deki mekanlarına gitmeden önce Trump’la iletişime geçtiği öne sürüldüğü dosyalarda, Clinton’ın temsilcileri, eski Başkan’ın Epstein’in suçları hakkında bilgi sahibi olmadığını savundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x