Dev Harcama! Diyanet İçin Yine Musluklar Açıldı: Konaklamaya 3 Milyon Lira Harcadı

Bütçesi ve yaptığı harcamalarla sıklıkla gündeme gelen Diyanet, bu sefer de şaşırtmadı. Diyanet’in toplantısı için Konya’da 5 yıldızlı otele kişi başına günlük 4 bin lira ödendiği ve toplam maliyet yurt dışı ve yurt içi yol masrafları hariç 3 milyon lira olduğu iddia edildi.

Her fetvasında yurttaşa şatafattan ve gereksiz harcamalardan uzak durun diyen Diyanet, dev bir harcamaya imza attı.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Bu yılki 36.4 milyar liralık bütçesinin 34.6 milyar lirasını ilk 9 ayda tüketen Diyanet İşleri Başkanlığı, 5 yıldızlı otelde yapılan toplantıyla gündeme geldi.

Toplantı, Konya’nın 5 yıldızlı otelinde yapıldı. Otele kişi başı günlük 4 bin lira ödendiği ve toplam maliyet yurt dışı ve yurt içi yol masrafları hariç 3 milyon lira olduğu idda edildi.

Diyanet’in yurt dışında görev yapan müşavir, ataşe ve koordinatörlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantının açılışını da Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, yaptı. Başkan Erbaş, 27-28-29 Kasım tarihlerinde yapılan konferansa dair, “Yurt dışı din hizmetleri gözden geçirildi. Yeni hizmet alanları ve strateji belirlenmesi için kapsamlı bir istişarede bulunuldu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x