YouTube bu sefer çıldırdı! Büyük zam yaptı!

Dünyanın en büyük yazılım şirketi Google’ın sahibi olduğu yayın hizmeti YouTube TV, abonelerine yeni bir fiyat artışı uygulayacağını duyurdu. YouTube üzerinden televizyon kanallarını ve fazlasını izlemeye izin veren platform, dünyanın birçok ülkesinde oldukça popüler.

Fiyatı 73 dolar oldu

ABD’de sunulan yayın hizmeti YouTube TV, fiyat güncellemesine gidiyor. Google’ın açıklamasına göre, yeni aboneler için 8 dolarlık bir artış uygulandı. Böylece aylık abonelik fiyatı 73 dolara yükseldi. Mevcut aboneler ise 18 Nisan’a kadar fiyat artışı yaşamayacak.

Şirket, YouTube TV’deki içeriklerin lisans anlaşmalarının yenilendiğini ve ödenen telif miktarının zamlandığını söyledi. Artan maliyeti müşterilerine yansıtmak zorunda kaldıklarını belirten şirket, ilginç şekilde 4K Plus paketini ucuzlattı. Bu eklenti aylık 20 dolardan 10 dolara düşecek.

YouTube TV, aylık 15 dolar zam aldığı 2020 yılından bu yana ilk kez zamlandı. Google’ın açıklamasına göre bu artışa, hizmete eklenen yeni kanallar ve özellikler eşlik ediyor. Fiyat artışına rağmen YouTube TV, yıllık ücret ödemeden 100’den fazla kanal sunmaya devam ediyor.

2021 yılında PlayStation 5‘te kullanıma açılan ve uzun bir süredir Xbox konsollarında mevcut olan YouTube TV, birçok sektörden kullanıcıya hitap ediyor. Aboneler ayrıca sınırsız DVR depolama alanı ve aynı anda üç adede kadar yayını kaydedebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir