TFF ve Beşiktaş gerilimi büyüyor: Ayrıcalık değil, adalet istiyoruz

Beşiktaş Kulübü, Gaziantep FK ve Hatayspor’un ligden çekilmesi nedeniyle iki takımın kalan maçlarda hükmen yenik ve önceden oynadığı maç sonuçlarının da geçerli sayılması kararına olan itirazına devam ediyor.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, geçtiğimiz gün yaptığı açıklama ile verdikleri kararın arkasında duracaklarını söylemişti. Resmi siteden konuyla ilgili bir duyuru daha yapan TFF, 12 Şubat’ta verilen karara bu zamana kadar hiçbir resmi itiraz yapılmadığına dikkati çekti.

TFF’nin açıklamasında “Türkiye Futbol Federasyonu’nun, kimseye ve hiçbir kulübe ayrıcalık göstermeden aldığı kararlarda bir değişiklik olmayacağını bir kez daha kamuoyunun bilgilerine sunarız.” ifadelerine yer verilirken, Beşiktaş Kulübü’nden yanıt gecikmedi.

TFF’nin açıklaması:

“TFF Yönetim Kurulu tarafından alınan ve 12.02.2023 tarihinde TFF resmi web sitesinden duyurulan kararlar kamuoyuna ilan edilmiştir. Bu tarihten itibaren, Türkiye Futbol Federasyonu’nun bağımsız yargı kurullarından Tahkim Kurulu’na hiçbir kulüpten resmi bir itiraz başvurusu yapılmamıştır.

Ayrıca Sayın Başkanımızın dün gerçekleştirilen basın toplantısında da tekrar ettiği üzere 11 Süper Lig Kulübümüzün TFF’nin almış olduğu kararın değişmemesi yönündeki yazılı beyanları doğrultusunda Türkiye Futbol Federasyonu’nun, kimseye ve hiçbir kulübe ayrıcalık göstermeden aldığı kararlarda bir değişiklik olmayacağını bir kez daha kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

BEŞİKTAŞ: ADALET İSTİYORUZ

TFF’nin kamuoyu duyurusu sonrası sosyal medyadan hızlı şekilde yanıt veren Beşiktaş Kulübü de, “Ayrıcalık değil, adalet istiyoruz” yazarak açıklamaya tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir