Son dakika… Fatih Camisi’nde bıçaklı saldırı: Saldırgan Ömer Salgın tutuklandı

Fatih Camisi’nde dün akşamki bıçaklı saldırının ardından güvenlik görevlilerince yakalanarak polis ekiplerine teslim edilen şüpheli Ömer Salgın tutuklandı

NE OLMUŞTU?

Ulaşılan bilgilere göre, şüpheli Ömer Salgın, Fatih Camisi’ne önce ikindi namazında geldi. İddialara göre namaz sırasında “Allahu Ekber putları camiden çıkartın” diye bağıran Ömer Salgın’ı cami imamı Galip Usta, şüpheliye cami içerisinde bağırmamasını söyledi. Bunun üzerine şüpheli cemaat ve güvenlik görevlisi tarafından dışarı çıkarıldı.

Akşam saat 19.15 sıralarında tekrar camiye gelen şüpheli Ömer Salgın, bu kez yatsı namazından önce camiye giderek namaz sonrası öğrencilere ders anlatan İmam Galip Usta’yı bıçakla saldırdı. Bu sırada cemaatten öğrenci olan Bilal Erdem araya girince o da bıçaklandı.

O sırada cami civarında bulunan Yunus ekiplerinden bir polis memuru hızla olay yerine giderek şüpheliyi yakaladı.

BURSA’DAN İSTANBUL’A

Elde edilen bilgilere göre Ömer Salgın 2012 yılında evlendi. Bursa’da yaşayan ve babasının yedek parça dükkanında çalışan şüpheli Ömer Salgın, 2019 yılında boşandı.

BİR GÜN ÖNCE KİMYAGERİ DARBETMİŞ

Bu evlilikten iki çocuğu bulunan şüpheli 7 Ocak günü, yani cami saldırısından bir gün önce Bursa’da kimyager Samet N.’yi darbetti.

Ardından İstanbul’a gelen şüpheli bu olayı gerçekleştirdi. Yapılan incelemelerde suç kaydı çıkan şüphelinin 2028 yılına kadar ruhsatı bulunan bir tüfeği olduğu öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir