New York Regülatöründen Signature Bank Yorumu

New York regülatörü, Signature Bank’in kapatılmasının kripto ile bir ilgisi olmadığını söyledi.

Signature Bank‘in kapatılması sektör çapında büyük yankı buldu. New York mali düzenleyicisi, Signature Bank‘in kapatılmasının kripto paralarla alakalı bir şey olmadığını söyledi.

New York Regülatörü: Signature Bank’in Kapatılmasının Kripto Sektörü İle Bir İlgisi Yok

Mali düzenleyici, Signature Bank‘ı kapatma kararının “kripto ile hiçbir ilgisi olmadığını” söyledi. Ayrıca sözlerine şunları ekledi, “bankanın liderliğinde önemli bir güven krizi” olarak adlandırdığı olaya atıfta bulundu.

New York Eyalet Mali Hizmetler Departmanı sözcüsünün açıklamaları, Signature Bank yönetim kurulu üyesi ve 2008 mali yasasının ardından yürürlüğe giren “dönüm noktası” olarak nitelendirilen Dodd-Frank Yasasının öncülerinden olan eski ABD Temsilcisi Barney Frank’in yorumlarıyla çelişiyordu.

Frank Pazartesi günü CNBC’ye verdiği demeçte konu hakkındaki yorumlarında şu ifadeleri kullandı:

“Bence olanların bir kısmı, düzenleyicilerin çok güçlü bir kripto karşıtı mesaj göndermek istemesiydi. Temellere dayalı bir iflas olmadığı için gözler bize çevrildi.”

Buna karşın New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı (NYDFS), Salı günü yaptığı açıklamada Frank’in iddialarını yalanlayarak, Pazar günü Signature Bank’ı kapatma ve FDIC’yi alıcı olarak atama kararının “bankanın mevcut durumuna ve güvenli bir ortamda iş yapma yeteneğine dayandığını” söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir