Kuveyt Türk’ün Faaliyet Raporuna 5 Ödül Birden

Türkiye’nin öncü katılım finans kuruluşu Kuveyt Türk’ün “Yeni Nesil Katılım Bankacılığı” konseptli 2022 Faaliyet Raporu, dünyanın en seçkin faaliyet raporu yarışmalarından biri olan LACP Vision Awards’ta 5 ayrı kategoride ödüle layık görüldü.

 

Yenilikçi ürün ve hizmetleriyle öne çıkan Kuveyt Türk, uluslararası arenada ödüllere layık görülmeye devam ediyor. 2001’den bu yana uluslararası birçok organizasyonun ve sektörün katılımıyla düzenlenen LACP Awards’ta (League of American Communications Professionals- Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi Ödülleri) Kuveyt Türk’ün 2022 Faaliyet Raporuna 5 ödül birden verildi. 

 

Kuveyt Türk’ün 2022 Faaliyet Raporu, “Kendi Büyüklüğündeki Dünya Geneli Bankalar Kategori”sinde 100 üzerinden 98 puan alarak Altın ödüle layık görüldü. 

 

EMEA (Avrupa-Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’ndeki ilk 80 kurum arasında 17. sırada Kuveyt Türk’e yer verilirken, Kuveyt Türk 2022 Faaliyet Raporu, “Türkiye’deki En İyi 20 Rapor” arasında gösterildi. 

 

Ayrıca EMEA/Avrupa-Orta Doğu ve Afrika bölgesinde “Özel Başarı Ödülü: En İyi Ajans Raporu” dalında bronz ödüle layık görülen Kuveyt Türk, iletişim sanatında ve yöntemindeki genel mükemmellik için takdim edilen “Teknik Başarı Ödülü”nün de sahibi oldu.Kuveyt Türk’ün “Yeni Nesil Katılım Bankacılığı” konseptli 2023 faaliyet raporuna web sitesinden ulaşılabiliyor. 

Kuveyt Türk Hakkında

Kuveyt Türk, 1989 yılında kurulmuştur. Seçkin finansal ürün ve hizmetlerini etkin şekilde tasarruf sahipleri ve yatırımcılarla buluşturan Kuveyt Türk, müşteri odaklı yaklaşımı, teknoloji-inovasyon çalışmaları ve dijital dönüşüm yolunda attığı adımlarla sektöründeki öncü konumunu sürdürmektedir. Altın bankacılığı alanında adım atan ilk katılım finans kuruluşu olan Kuveyt Türk, ayrıca dünyada ve Türkiye’de ilk sürdürülebilir sukuk işlemini gerçekleştirmiştir. Son 6 yıldır Türkiye’nin En İyi İşvereni ödülüne layık görülen Kuveyt Türk, 2021’de de ilk sırada Avrupa’nın En İyi İşvereni seçildi. Bugün itibarıyla Türkiye genelinde 441 şubesiyle ve dijital kanallarıyla müşterilerine hizmet veren Kuveyt Türk, yurt dışında ise Bahreyn şubesi ve Almanya’daki iştiraki KT Bank AG’yle faaliyetlerini sürdürmektedir. Operasyonel çalışmalarının yanı sıra toplumsal değerleri temel alarak ve kültürel varlıklara sahip çıkarak önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atan Kuveyt Türk, “Değerlerimizle büyüyoruz” yaklaşımı doğrultusunda birçok restorasyon projesi üstlenmiş, insani yardım kampanyalarına destekte bulunmuş, kitap ve belgesel gibi kalıcı eserler ortaya koymuştur.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x