8 Mart Dünya Kadınlar Günü Başkan Basın Mesajı


Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın “Her dara düştüğümüzde her başımız sıkıştığında olduğu gibi bu büyük afette de kadınlarımızın önemini bir kez daha gördük. Kadının duruşu, cesareti, özverisi, şefkati ile memleketimizde umutlarımız asla tükenmez”dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 11 ili etkileyen büyük depremin beraberinde Hatay Defne’ye giden ve depremzedelerin ve bölgenin yaralarını sarmak için çalışan Başkan Büyükakın, “Oradaki kadınların mücadelesini gözlerim dolu dolu izledim. Bu yıl ki 8 Mart’ı öncelikle tüm cefakâr depremzede kadın kardeşlerime ithaf etmek istiyorum. Mücadeleleri, cesaretleri ile umudumuz oldular ve olmaya da devam ediyorlar. Bu memleket, kadınlarıyla evellallah yeniden ayağa kalkar”dedi.

Başkan Büyükakın şöyle devam etti:

Ülkece çok zor günlerden geçiyoruz. Ben Hatay’da evladını kaybetmiş anaların başka evlatlara yetiştiğine şahit oldum. Anaların yokluğu nasıl varlığa, zorluğu nasıl kolaylığa çevirdiğini gördüm. Biz de Kara Fatmalar, Nene Hatunlar bitmez. Bunu sözde değil, özde iliklerime kadar hissettim. Bu nedenle bu yıl ki 8 Mart benim için de biliyorum ki hepimiz için de çok büyük anlam taşıyor. Kız çocuklarımız, bacılarımız, analarımız bu memleketin baş tacıdır. Varlığınıza bin şükür. Daha güzel günler görmemiz dileğiyle başta tüm depremzede kardeşlerim olmak üzere ülkemin tüm kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir